Suikerschep, steel versierd met rocailles, geen lofje, parelrand op overgang steel / bak, gemerkt GH 3 = Geert Herwig Gz Veendam (1874-1895). Iets platte brede rand aan schep. Lengte 12,6 cm.
Veenkoloniaal Museum Veendam
Een ovale kom met twee oren die boven de rand uitkomen op een standvoet. Rondom een versiering in de vorm van een guirlande met ronde knop. Onder de oren gemerkt meesterteken PP3 in rechthoek , op voet gemerkt PP3, evenals onderkant schaal = Petrus Hofman Peerlkamp, zilversmid te Wildervank en Gieten, 1837-1873. Merk gebruikt tussen 1847 - 1860. Op buik gemerkt met een leeuwtje 2 , dit staat voor de zilvergehalte.
Veenkoloniaal Museum Veendam

ovale zilveren brandewijnkom op ovale standvoet met twee oren, oren versierd met knop, schaal versierd met guirlande en bol, gemerkt met zilverkeur zwaardje en lopende leeuw 2, minervahoofd en jaartalletter Z = 1859 en meesterteken PP3 = Petrus Hofman Peerlkamp, 1847 - 1860 Wildervank, voorkant standvoet stippelgravure J.H.H. (waarschijnlijk Jantje Harms Hazewinkel, ze zet 1859 een kind op de wereld) achterkant standvoet in het midden een deuk / breuk. Vanaf 1650 tot eind 19de eeuw werden in de provincie Groningen brandewijnkommen gemaakt. Ze waren erg populair in het noorden van Nederland en Duitsland. De kommen werden gebruikt bij belangrijke gebeurtenissen als geboorten, huwelijken en feestdagen. De gastheer bracht dan een heildronk uit, waarna de kom rondging langs de gasten. Ook op kerkelijke feestdagen werd de kom gebruikt. In de kerk had deze brandewijnkom ook een functie bij een belangrijke gebeurtenis als de doop. De kom was dan niet gevuld met brandewijn of boerenjongens maar met water om de jonge boreling te dopen.
Veenkoloniaal Museum Veendam
gladde eetlepel met iets opstaande uiteinde van de steel, aan onderkant lofje, meesterteken HG = Harmmanus Ubbes Groenier, Veendam 1817 - 1834, gehalteteken leeuw, minervahoofd, jaarletter T =1828, Lengte: 20.2 cm.
Veenkoloniaal Museum Veendam
gladde eetlepel met iets opstaande uiteinde van de steel, aan onderkant lofje, meesterteken + 2 HG = Harmmanus Ubbes Groenier, Noordbroek, Appingedam, Veendam 1834 - 1866, gehalteteken leeuw, minervahoofd, jaarletter D =1838, Lengte: 20.7 cm.
Veenkoloniaal Museum Veendam